Metsämieli- osaajia eri puolilla Suomea, Belgiassa, Hollannissa ja Tsekeissä!

Metsämieli- ohjaaja- tai vetäjäkurssin suorittaneella on soveltuvaa koulutus- ja kokemustaustaa luonto- tai hyvinvointipalveluista. Ohjaajista löytyy eri alan ammattilaisia, muun muassa varhaiskasvattajia, opettajia, psykologeja, terveydenhoitajia, eräoppaita, liikunnanohjaajia, ohjelmapalvelutuottajia ja työhyvinvointivalmentajia. Metsämieli- ohjaajat/vetäjät kokoontuvat vuosittain täydennyskoulutuspäiviin ja he kehittävät yhdessä Metsämieli- menetelmän soveltamista erilaisille ryhmille.

Ota yhteyttä Metsämieli- ohjaajaan tai -vetäjään, kun haluat suunnitella luonnon hyvinvointivaikutuksia ja Metsämieli- harjoituksia sisältävän tapahtuman, matkailutuotteen, hyvinvointikurssin tai valmennuksen. Kysele ohjaajan tai vetäjän taustakoulutuksesta ja kokemuksesta tarkemmin häneltä itseltänsä.

Metsämieliohjaajat ja - vetäjät seuraavassa listassa paikkakunnittain aakkosjärjestyksessä:

Akaa

  • Minna Kuusijärvi, minna.kuusijarvi(at)gmail.com
  • Annina Kolu, annina.s.kolu(at)gmail.com

Alajärvi (Etelä-Pohjanmaa)

  • Aana Vainio, aana.vainio(at)gmail.com
  • Sari Hämäläinen, sarihamalainen81(at)gmail.com 
  • Laura Ojala  laura.ojala(at)outlook.com

Alavus

  • Minna Turunen,minnahelenaturunen(at)gmail.com

Espoo

  • Arto Aitta, arto.aitta(at)gmail.com
  • Katja Haanperä, katja.haanpera(at)gmail.com
  • Virpi Palmen, virpi.palmen(at)kisakallio.fi
  • Essi Taskinen, essi.taskinen(at)gmail.com                                                                             
  • Erja Järvelä, erjarvel(at)gmail.com
  • Marica Korolainen/Ricasluonto, ricasluonto(at)gmail.com
  • Tiina Martiskainen, tiinamartiskainen1(at)gmail.com
  • Pinja Lähteenmäki, pinja.lahteenmaki(at)gmail.com
  • Terhi Kimmelma-Paajanen, kimmelma(at)hotmail.com
  • Teija Sahlström, teija.sahlstrom(at)suuntaaluonnosta.fi
  • Marja Nissinen, ratkeskoutsi(at)gmail.com
  • Pasi Lilja, pasililja10(at)gmail.com
  • Arja Hynynen, modeface(at)modeface.fi
  • Kaisa Koivunoro, kaisa.koivunoro(at)gmail.com
  • Kaisu Maijala, kaisumaijala74(at)gmail.com

Haapavesi

  • Tuula Seppälä-Martikainen, tuulas.seppalamartikainen(at)gmail.com

Halikko

  • Päivi Paulin, paivi.paulin(at)edu.lohja.fi

Hamina

  • Sanna  Vallittu-Niinisaari, sanna.vallittu(at)live.com
  • Anni Volanen, volanen.anni(at)gmail.com

Hausjärvi

  • Sari Laine, sari(at)intohimonahyvinvointi.fi

Helsinki

  • Nina Karlsson, nina.karlsson(at)iki.fi
  • Johanna Vuorela, johanna.vuorela5(at)gmail.com
  • Nina Nousiainen, nin4nousiainen(at)gmail.com
  • Ari Majava. ari.majava(at)gmail.com
  • Maria von Rautlein, maria.voncrautlein(at)helsinki.fi
  • Virva Niissalo. virva(at)kuntovirkku.fi
  • Maija Alen, maijaale(at)gmail.com
  • Anna Ali-Mattila, anna.eeva.am(at)gmail.com
  • Anja Ryytty, anja.ryytty(at)gmail.com
  • Katriina Koski, leenakatriina.koski(at)gmail.com
  • Anna Nurmi, anna.e.nurmi(at)helsinki.fi
  • Katja Harinen, katja.harinen(at)elakeliitto.fi
  • Miia Hesse, mlle.hesse(at)gmail.com
  • Minna Malin, minna.malin(at)sininauha.fi
  • Roope Roine, roope(at)moln.fi
  • Mila Sjöholm, milasjoholm(at)gmail.com
  • Anette Malinen, anettemalinen(at)gmail.com
  • Henna Susi, henna.m.susi(at)gmail.com
  • Katri Järvelin, kaisumaija(at)gmail.com
  • Terhi Pyykönen,terhi.pyykonen(at)gmail.com
  • Hannu Raitio, hannu.raitio(at)me.com
  • Katja Viberg, katja.viberg(at)gmail.com
  • Sirkku Juntunen, sirkkuelina(at)gmail.com
  • Petra Vuorela, petra.vuorela72(at)gmail.com, www.forestful.fi
  • Pihla Putkonen, pihla.putkonen(at)aivovammaliitto.fi
  • Heini Matilda Ernamo, heini.ernamo(at)gmail.com
  • Marjo Pääkkö, marjo.paakko(at)humanavi.fi
  • Tuulia Rauhala-Kaltio, tuulia.rauhalakaltio(at)gmail.com
  • Sanna Jahkola, sanna.jahkola(at)icloud.com
  • Anna Piskonen, anna.piskonen(at)gmail.com
  • Kai Haikonen, kaipaavo(at)elisanet.fi

Hyvinkää

  • Kata Vuorivirta, kata.vuorivirta(at)ridis.fi
  • Mari Kivimäki, marilou.murmur(at)gmail.com
  • Johanna Hamara, Johanna.Hamara(at)hyria.fi

Hämeenlinna

  • Niina Siljander, nsiljander(at)hotmail.com 
  • Henna Hylli, henna.hylli(at)gmail.com
  • Elina Lilja,  mielenliekki(at)gmail.com
  • Taina Toivettula, taina.toivettula(at)lautsia.fi
  • Rami Kovalainen, fysrami(at)gmail.com

Iitti

  • Riitta Tuomala, ptriittatuomala(at)gmail.com
  • Pirjo Räty, piiku.raty(at)hotmail.com

Imatra

  • Anni-Kaisu Untila, anni.untila(at)gmail.com
  • Sari Särkkä, sari.sarkka(at)imatrankylpyla.fi
  • Satu Antikainen, satu.antikainen(at)pp1.inet.fi
  • Satu Tepponen, satutepponen(at)elisanet.fi

Isojoki

  • Tiina Pitkäkoski, tiina.pitkakoski(at)hotmail.com

Janakkala

  • Anne Laine, laineanne(at)gmail.com
  • Jenni Rintala, jenska.rintala(at)gmail.com
  • Paula Miettinen, paula.miettinen.80(at)gmail.com
  • Erja Niemelä,  erja.niemela(at)enicare.fi

Joensuu

  • Johanna Rinnekari, johanna.rinnekari(at)proagria.fi
  • Päivi Jokinen, paivi.jokinen(at)proagria.fi, paivi.jokinen(at)maajakotitalousnaiset.fi
  • Johanna Väisänen, johanna.vaisanen(at)hotmail.fi
  • Katri Palpatzis, katripalpa(at)gmail.com
  • Tuija Lauronen, mohkonmanta(at)luukku.com
  • Minna Takkunen, minna.takkunen(at)joenhalt.fi
  • Maritta Karvinen, maritta.karvinen(at)joenhalt.fi
  • Mervi Lindström, mervi.s.lindstrom(at)gmail.com


Jyväskylä

  • Sini Malminiemi, sini.malminiemi(at)gmail.com
  • Mia Vedenoja, miavedenoja(at)hotmail.com
  • Minna Laiho, minna.am.laiho(at)gmail.com
  • Anna-Kaarina Autere, annakaarina.autere(at)gmail.com
  • Maria Rinne, Maria.Rinne(at)jkl.fi
  • Susanna Homanen, susanna.homanen(at)gmail.com
  • Ulla Hintikka ulla.hintikka(at)jkl.fi
  • Pirkko Koskela, pirkko.koskela(at)suomi24.fi
  • Marko Kemppainen, marko.kemppainen(at)kotiposti.net
  • Maarit Jääskeläinen, maaritjj(at)gmail.com
  • Anu Mustonen, anu(at)taivaltamo.fi

Jämsä

  • Pirkko Jyrkynen, pirkko.jyrkynen(at)gmail.com

Järvenpää

  • Jasmin Ek, ek.jasmin8(at)gmail.com
  • Merja Vilenius, merja16vilen(at)gmail.com 
  • Mari Mikkola, mari.mikkola1(at)live.com
  • Merja Ranta-Pere, merja.rp(at)gmail.com 

Kajaani

  • Kirsi Kilpeläinen, kirsi.kilpelainen(at)kajaani.net
  • Anne Karhu, anne.karhu(at)alunen.fi

Kalajoki

  • Anu Niemi-Himanka, ann.k(at)luukku.com

Kangasala

  • Heli Varttila, heli.varttila(at)gmail.com
  • Lisa Lehtinen, lisa(at)mlehtinen.com

Kangasniemi

  • Tiina Miettinen, tijomiet(at)gmail.com

Karkkila

  • Jenni Niittumaki, jenni.niittumaki(at)gmail.com 

Karstula

  • Hanna Liimatainen, liimatainenhanna(at)gmail.com

Kauhajoki

  • Merja Rikala, merja.rikala.mr(at)gmail.com

Kauniainen

  • Nina Pellosniemi, nina.pellosniemi(at)hotmail.com

Kausala

  • Laura Hekko, laura.hekko(at)gmail.com
  • Leena Hakuli, leena.hakuli(at)phnet.fi

Kauttua

  • Mia Heikkilä, miitu74(at)hotmail.com

Keuruu

  • Miia Mertanen, miia.mertanen(at)gmail.com

Kirkkonummi

  • Niina Rossi, niina.m.rossi(at)gmail.com
  • Annika Toivoniemi-Matsinen,annika.toivoniemi(at)elakeliitto.fi
  • Vuokko Isokorpi, vuokko.isokorpi(at)gmail.com (Kylmälä)
  • Irene Tarkka, irene.tarkka(at)gmail.com

Kittilä

  • Matilda Lindström, matildalindst(at)gmail.com

Kokkola

  • Sanna Haapakangas, Sanna.personaltrainer(at)gmail.com
  • Saija Niemi-Erkkilä, saijaniemierkkila(at)gmail.com

Kolari

  • Minna Lepola, lepola.minna(at)gmail.com

Kontiolahti

  • Salla Kettunen, salket(at)student.uef.fi

Kotka

  • Kaisa Nevalainen, kaisa.nevalainen(at)kymp.net
  • Mari Sutinen, mari.sutinen(at)hotmail.fi
  • Jaana Sandberg, jaana(at)metsanvaenmatkassa.fi
  • Susanne Nuutinen, susanne.nuutinen(at)gmail.com

Kouvola

  • Mia Lindgren, mia(at)ilonvalays.fi
  • Jonna Saarela,jonna(at)ilonvalays.fi
  • Tuula Kalpa, www.tuulakalpa.fi
  • Marika Hänninen, marika(at)tervarumpu.fi
  • Sini Javanainen, naturellisigne(at)gmail.com
  • Marjo Pakkanen, marjo.pakkanen1(at)gmail.com
  • Leena Almgren, leena100.almgren(at)gmail.com
  • Heini Mäkelä, heini.makela(at)elisanet.fi

Kuopio

  • Riitta Pitkänen, riittak.pitkanen(at)suomi24.fi
  • Merja Sulola, sulola(at)hotmail.com 
  • Sari Tirkkonen, sari.tirkkonen(at)netbalance.fi  
  • Sinikka Jokela, sinikka.jokela(at)proagria.fi

Kuortane

  • Virpi Ruismäki virpi.ruismaki(at)gmail.com

Kuru

  • Leena Löf, leena.lof(at)luukku.com

Kuusamo

  • Netta Lummela, netta.lummela(at)gmail.com
  • Piritta Liikka, piritta(at)nunpolku.fi

Kuusankoski

  • Jonna Saarela, jonna(at)ilonvalays.fi  
  • Seija Aspola, seija.aspola(at)tarinapatikat.fi  

Lahti

  • Päivi Vahtola,paivi(at)tyohyvinvointipalvelut.com
  • Erja Korkalainen-Kähkönen, erja.korkalainen(at)edu.lahti.fi
  • Sanna Salminen, salmis.sanna(at)gmail.com
  • Annukka Linninen, info(at)bestlakenature.com
  • Aapo Koskela, Koskelaaapo(at)gmail.com

Lapinjärvi / Lappträsk

  • Eveliina Lundqvist, eveliina.lundqvist[at]gmail.com

Lappeenranta

  • Carita Wikström, wikstromcarita(at)gmail.com
  • Sonja Hyppänen, sonjamirjamih(at)gmail.com 
  • Virve Törmälä, mieliretki(at)gmail.com

Lapua

  • Alina Rauhala, alina.rauhala(at)gmail.com

Lemi

  • Minna Hammar, minna.sinkko(at)gmail.com 

Lempäälä

  • Katja Paananen, katja.paananen75(at)gmail.com
  • Anna-Maria (Iia) Tolvanen, iia.tolvanen(at)gmail.com 
  • Saija Vikman, saija.vikman(at)gmail.com

Lieksa

  • Henna Palviainen, henna.palviainen(at)gmail.com
  • Marja Lahti, marja.lahti(at)feelkoli.fi
  • Sari Susanna Perälä, sarisusanna.perala(at)gmail.com

Liperi

  • Minna Kummunmäki, Sydanpolku123(at)gmail.com
  • Helena Heiskanen / Hyvinvointia Heiskalan Hoppalasta,  heiskalanhoppala(at)gmail.com

Lohja

  • Pekka Leinonen, pekka.leinonen(at)kisakallio.fi
  • Taina Kokko, kokko.taina(at)gmail.com 
  • Riikka Rängman, riikka.rangman(at)live.com
  • Päivi Paulin, Paivi.Paulin(at)edu.khja.fi
  • Katja Jokela-Ulenius, katjajokela(at)hotmail.com 
  • Annukka Leskelä, annukka.leskela(at)gmail.com
  • Päivi Vepsäläinen, paivi.vepsalainen(at)eteva.fi

Loimaa

  • Anna Mäki-Punto,anna.makipunto@gmail.com

Loppi

  • Hanna Haakana, hanna.haakana(at)gmail.com
  • Anu Kosonen, pirteekstmi(at)gmail.com

Loviisa

  • Katriina Mähönen, noko(at)sanasilta.fi

Mikkeli

  • Johanna Moilanen, johanna.moilanen1(at)gmail.com
  • Maarit Partanen, maaritsisko(at)gmail.com
  • Eliisa Kotro
  • Päivi Raikaslehto, paivi.raikaslehto(at)gmail.com

Miehikkälä

  • Kati Huovila,terapiametsat(at)gmail.com,kati.huovila(at)gmail.com

Muhos

  • Suvi Tölkkö, suvitolkko(at)gmail.com

Muurame

  • Johanna Myllymäki, Johanna.Myllymaki(at)muurame.fi 

Mäntsälä

  • Antti Tähkäpää, antti.tahkapaa(at)outlook.com
  • Julia Loukia, julia.loukia(at)elamyksentaika.fi

Mänttä

  • Sanna Innilä, sanna.innila(at)gmail.com
  • Kati Pihkanen, kati.pihkanen(at)serlachius.fi

Nokia

  • Salla Painilainen, salla.painilainen(at)gmail.com
  • Minna Puurula, puurulaminna(at)gmail.com
  • Sari Lajunen, sari.lajunen(at)yahoo.com 
  • Johanna Kutvonen, johanna.kutvonen(at)gmail.com
  • Anna Salonen, annakristiina.salonen(at)gmail.com
  • Anette Piitari, anette.piitari(at)gmail.com
  • Saila Mäkinen, smmakinen(at)gmail.com

Nummela

  • Eeva Saarelainen, e.m.saarelainen(at)gmail.com

Nurmijärvi

  • Sirpa Arvonen, arvonen.sirpa(at)gmail.com
  • Pia Häkkinen, hannamari30(a)hotmail.com
  • Anuliisa Lahtinen, valmennusilo(at)gmail.com
  • Elina Lepistö, lepistonelina(at)gmail.com

Nykarleby-Uusikaarlepyy

  • Birgitta Strandberg-Rasmus, birgitta.strandberg-rasmus(at)evl.fi

Orivesi

  • Hannele Moilanen, hanne.marjamo(at)gmail.com

Oulu

  • Sanna Oja, sanna.karoliina.oja(at)gmail.com
  • Pirjo Heinonen, pirjoheinonen59@gmail.com 
  • Ulla Salmi, ulla.salmi(at)gmail.com
  • Annukka Pitkänen, annukka(at)hopeigo.fi
  • Anu Rosenberg, anu.rosenberg(at)luonnokas.fi
  • Päivi Prokkola-Karjalainen, prokkola(at)gmail.com
  • Minna Karvinen, m.karvinen(at)hotmail.com

Oulunsalo

  • Kirsi Keränen, kirsi.keranen(at)hotmail.com

Paimio

  • Terhi Oinonen, terhi.oinonen(at)kolumbus.fi
  • Maija Haapakangas,mhaapaka(at)gmail.com

Parainen

  • Päivi Raikaslehto, paivi.raikaslehto(at)gmail.com

Parkano

  • Taina Nevanperä, Taina.Nevanpera(at)parkano.fi

Pieksämäki

  • Tuula Eloranta,Tuula.Eloranta(at)esedu.fi 

Pori

  • Irene Hiedanpää, irene.hiedanpaa(at)hotmail.fi
  • Laura Ruotsalainen, laura(at)laurai.fi
  • Maiju Illikainen, milli848(at)hotmail.com
  • Satu Laiho, laiho.satu75(at)gmail.com

Pornainen

  • Johanna Ikonen, v.johanna.ikonen(at)gmail.com

Porvoo

  • Päivi Purovesi, purovesi.paivi(at)gmail.com
  • Ossi Alho, ossi(at)alhos.net
  • Johanna Alho, johanna(at)elonda.fi
  • Heidi Virtanen, heidivirtanen(at)hotmail.com
  • Arja Rasela, arja_hannele.rasela(at)pp.inet.fi
  • Heidi Collander, hc(at)heimari.fi

Pudasjärvi, Syöte

  • Janne Autere, info(at)hikesntrails.com
  • Raili Kaski, raili.gaava(at)gmail.com
  • Terhi Taikavaara, terhi.taikavaara(at)gmail.com

Pälkäne

  • Jaana Ahola jaana.ahola(at)profiam.fi
  • Hanna-Leena Vuojärvi, hannaleenavuojarvi(at)gmail.com
  • Satu Ukkonen, satu(at)acu-ukkonen.net
  • Hanna Alanen, hanna.metsanneito(at)gmail.com

Raahe

  • Seija Jussinniemi , s.jussinniemi(at)kotinet.com

Ranua

  • Mari Heikkilä, mari72hei(at)gmail.com

Rauma

  • Anna Hupe, annahupe(at)web.de

Riihimäki

  • Juha Koskinen, juha.p.koskinen(at)gmail.com
  • Marianne Skog, marianne.metsa(at)gmail.com
  • Satu Timonen, satu.timonen(at)willimieli.fi

Rovaniemi

  • Pauliina Myllylä, myllyla.pauliina(at)gmail.com
  • Maria Nurmela. maria.nurmela(at)gmail.com

Ruokolahti

  • Taija Luukkonen, taija.luukkonen(at)gmail.com

Ruovesi

  • Petri Ristiniemi, haukkamaa(at)gmail.com

Rusko

  • Reija Koivu, reija.koivu(at)gmail.com 
  • Terhi Rannikko, terhi(at)hymyfit.fi

Salo

  • Katja Pirhonen, katja.pirhonen77(at)gmail.com
  • Aija Eskolin, aija.eskolin(at)gmail.com
  • Katariina Sampinen, katariina(at)yhdessaovestaulos.fi

Sastamala

  • Taru Heikkilä, heikkila.taru(at)gmail.com
  • Elina Jaakkola, elina(at)lanterra.fi

Savonlinna

  • Anni Narsakka, narsakka.anni(at)gmail.com
  • Joose Pitkänen, pitkanenjoose(at)gmail.com
  • Laura Vänttinen, lvanttin(at)onhook.com
  • Tanja Maritta Hänninen, marita(at)riemurytmi.fi 

Seinäjoki

  • Mero Kallio, jaksamoinfo(at)gmail.com
  • Jaana Mäkinen, jaanapaivikki(at)netikka.fi
  • Jonna Ritola, jonna.ritola(at)gmail.com
  • Ida Anttiroiko, ida.anttiroiko(at)kotoraitti.fi
  • Virpi Ruismäki, virpi.ruismaki(at)gmail.com

Sipoo

  • Saara Mäntykoski, saara.mantykoski(at)gmail.com
  • Johanna Törmänen, johannahtt(at)hotmail.com

Siuntio

  • Hanna Luolaja, hluolaja(at)gmail.com
  • Mireka Rantapää, mireka.rantapaa(at)maapaikka.com

Somero

  • Annika Pöyhtäri, annika.poyhtari(at)hotmail.com
  • Marjut Ahola, marjut.ahola71(at)gmail.com

Sotkamo

  • Tiina Kuittinen, kuittinentiina(at)gmail.com

Taavetti

  • Kati Sinkkonen-Kattelus, ajatustenpolku(at)gmail.com

Tammela

  • Tero Lähde, tero(at)forestful.fi

Tampere

  • Hanna-Kaisa Heilimo, hannakaisa.heilimo(at)gmail.com
  • Iina Hietala, iina.hietala(at)gmail.com
  • Kirsi Nevalainen, nevalainen.kirsi(at)outlook.com
  • Tiina Nisumaa,  tiinanisumaa(at)gmail.com
  • Eva Romi, eva.romi(at)mielen.fi
  • Satu Pesonen, satunhyvinvointipalvelut(at)gmail.com 
  • Marika Tanni,  tannimarika(at)gmail.com
  • Rebecca Koskenniemi,  rebecca.koskenniemi(at)iki.fi
  • Juuso Armila, juuso.armila(at)gmail.com
  • Solja Niittyniemi, sniittyniemi(at)gmail.com
  •  Vuokko Isokorpi, vuokko.o.isokorpi(at)gmail.com
  • Tuija Widen, info(at)mentorica
  • Anu Ylönen, anu.ylonen(at)olenkorento.fi
  • Jukka Vettenranta, jmvettenranta(at)gmail.com
  • Oili Huhtala, ohuhtala(at)gmail.com
  • Mirva Koskinen, koskinenmirva(at)gmail.com
  • Anna Malmberg-Virta, psykoterapia.malmbergvirta(at)gmail.com
  • Jari Kurvinen, jari.kurvinen(at)mielen.fi
  • Riina Mansikka, riina.mansikka(at)gmail.com
  • Tanja Öljymäki, tatta8872(at)gmail.com
  • Jenni Verno, jenni.verno@mielen.fi
  • Tero Lähde, tero(at)forestful.fi
  • Jenni Wallin, jenni.wallin(at)kotoraitti.fi
  • Jemiina Finni, jemiina.finni(at)gmail.com
  • Virpi Moisander, hyvinvointivipsu(at)gmail.com
  • Johanna Mäenalusta, johanna.maenalusta(at)gmail.com
  • Satu Pesonen, info(at)satupesonen.fi
  • Hanna Viitanen, hmaaret.viitanen(at)gmail.com 
  • Pauliina Koivu, pauliinakoivu(at)gmail.com
  • Niina Laine, niina.e.laine(at)gmail.com 

Teijo

  • Outi Pihlajoki, outi.pihlajoki(at)gmail.com 

Tervola

  • Elina Miettunen, elina(at)articemotions.com

Tohmajärvi

  • Teemu Jaatinen, teemu_jiitinen(at)luukku.com
  • Mervi Venäläinen, venalainen77(at)gmail.com 

Turku

  • Saara Kallio, saara.m.kallio(at)gmail.com
  • Anne Vaikko, nauruloitsu(at)gmail.com
  • Paula Salonen,paulasalonen123(at)gmail.com 
  • Reetta Haapasalo, reetta.haapasalo(at)hotmail.com
  • Tuomas Tiainen, kestoteho(at)gmail.com
  • Minna Myllymäki, mimamy123(at)gmail.com
  • Elina Myllymäki, elina.myllymaki(at)pp.inet.fi
  • Anette Kaukonen, anette.kaukonen(at)gmail.com
  • Sisse Collander, keikkaprojekti(at)gmail.com

Tuusula

  • Jonna Granroth, jonna(at)metsanautti.fi
  • Anne Haukkaluoma, anne.h.kivi(at)gmail.com

Ulvila

  • Hanna Lehtonen, lehtonen.hannae(at)gmail.com

Uurainen

  • Hanna Silvasti, hanna(at)silvasti.com

Vaajakoski

  • Heta Kopraheta. kopra(at)gmail.com

Vaasa

  • Kristiina Virkkilä, kristiina.virkkila(at)pp.inet.fi
  • Minna Melin, minna.melin(at)gmail.com

Vantaa

  • Tiina Puro, info(at)purostudio.com
  • Tiia Roine, tiia.a.roine(at)gmail.com
  • Hellevi Kojo, tmihellevikojo(at)gmail.com
  • Johanna Karila, johannakarila(at)hotmail.com
  • Inu Pelli, inu(at)forestful.fi, www.forestful.fi
  • Aili Häyrinen, Aili.hayrinen(at)gmail.com
  • Becky Hastings, wildhairdirtyfeet(at)gmail.com
  • Marjo Koivula, maikku78(at)gmail.com
  • Jenni Uusimaa, jenni.uusimaa(at)gmail.com
  • Tiina Korvenranta, tkorvenranta(at)gmail.com
  • Auli Kinnunen, aulimari(at)gmail.com
  • Katja Huovinen, katja.huovinen(at)mbnet.fi
  • Wilma Kokko, wilma.kokko(at)hotmail.com

Varkaus

  • Sirpa Jyräs-Ikonen, sirpa(at)onnistuksia.fi

Vesilahti

  • Jan Kärnä, jan.karna(at)luukku.com

Vihti

  • Paula Mäkelä, info(at)positiivinenpotentiaali.fi
  •  Marjo Dubeck, info(at)metsahetki.fi
  • Hanna Nuorinko, hanna.nuorinko(at)gmail.com
  • Teresa Eskola, teresa.eskola(at)gmail.com
  • Ulla Myllyniemi, ulla.myllyniemi.um(at)gmail.com
  • Elina Porokka, info(at)elinaporokka.fi

Vieremä

  • Katja Ronkainen, katja.ronkainen(at)perukassa.fi

Yläne

  • Karoliina Laakso, karkkilaakso(at)gmail.com
  • Teresa Eskola, teresa.eskola(at)gmail.com

Ylöjärvi

  • Mari Meskanen, marijmeskanen(at)gmail.com
  • Christa Rajanti, christa.rajanti(at)luukku.com
  • Jaana Jokelainen, jaana.suutari(at)gmail.com
  • Minna Sarvijärvi, minna.sarvijarvi(at)gmail.com

Ähtäri

  • Jane-Veera Paakkolanvaara, jane.paakkolanvaara(at)gmail.com
  • Minna Kankaanpää, minnaplace(at)gmail.com
  • Kati Granroth,  kati(at)polunlumo.fi

Merelbeke, Belgia

  • Katriina Kilpi, katriinakilpi(at)yahoo.com

Hollanti/Netherlands

Paul van Venrooij, paul(at)paulsbuitencoaching.com

Brno, Tsekki

  • Martina Holcová, m.holcova@gmail.com

Metsämieli- ohjaajien ja -vetäjien rekisteriseloste:

Metsämielikoulutusrekisteristä on laadittu henkilötietolain (523/1999) 10 §:n mukainen rekisteriseloste. Rekisterin pitäjänä toimii Metsämieli- menetelmän kehittäjä. Rekisteri sisältää koulutuksiin osallistuneiden allekirjoittamassa ohjaaja- tai kouluttajasopimuksessa henkilöiden itse ilmoittamat tiedot (nimi, syntymäaika, paikkakunta ja yhteystiedot). Rekisterinpitäjää voi pyytää poistamaan tiedot ilmoittamalla siitä sähköpostitse osoitteeseen arvonen.sirpa@gmail.com. Tiedot poistetaan viimeistään kuukauden kuluessa ja siitä ilmoitetaan henkilölle sähköpostitse.